Cieszyński portal sportowy - samochodowe

Sztuka zadebiutował w F3
05.03.2024
Bahrajn

W dniach 29.02-2.03.2024 roku w Bahrajnie na torze Sakhir odbył się pierwszy weekend nowego sezonu FIA Formuła 3. Był to wyjątkowy dzień dla cieszyniaka Kacpra Sztuki, który w tym roku debiutuje w F3. Po fantastycznym poprzednim sezonie i zdobyciu tytułu mistrza F4 Italian Championship przed Kacprem kolejne nowe wyzwania.

Kacper dołączył do juniorskiego programu Red Bulla, dzięki temu może też startować w nowych barwach drużyny MP Motorsport. Obok naszego kierowcy w zespole jeżdżą jeszcze A. Dunne i T. Tramnitz.

Po przebrniętych kwalifikacjach przyszedł czas na sprint na torze w Bahrajnie. Kacper po przejechaniu 19 okrążeń uplasował się na 20 miejscu z czasem 36:02.107. Jego koledzy z zespołu uplasowali się wyżej: A Dunne na 12 miejscu z czasem 35:48.564, a T. Tramnitz na 5 miejscu z czasem 35:42.409.

W wyścigu Kacper niestety zajął dopiero 28 miejsce. 22 okrążenia przejechał w czasie 42:11.848. Powody do radości miał za to jego kolego z drużyny T. Tramnitz, który stanął na najniższym stopniu podium.

Debiut za Kacprem, a jak wiemy te nie są nigdy łatwe. Na pewno Kacper wraz z całym zespołem mają nad czym pracować.

Kolejna runda F3 odbędzie się w dniach 22-24 marca 2024 w Australii. Trzymamy już teraz kciuki!