Cieszyński portal sportowy - samochodowe

Trudny weekend Kacpra Sztuki
06.06.2023
Spa-Francorchamps

W dniach 26-28 maja 2023 roku na torze Spa-Francorchamps odbywała się trzecia runda Italian F4 Championship. Cieszynianin, Kacper Sztuka może być umiarkowanie zadowolony z osiągniętych wyników na włoskim torze.

Polak rozpoczął weekendowe ściganie z wysokiego c, bowiem w sesjach treningowych zajął dwukrotnie drugie miejsca. Sobotnie kwalifikacje również przebiegły po myśli Kacpra, który ponownie zajął drugie miejsce. Pierwszy wyścig był bardzo trudny dla Cieszynianina, który dojechał do mety na szóstej pozycji.

W drugim wyścigu Polski kierowca wyciągnął wnioski z wcześniejszego startu i jego przejazdu były dużo szybsze i czystsze. Zacięta walka została przerwana przez bardzo groźny wypadek w którym uczestniczyło kilkoro kierowców. Sędziowie zdecydowali, że liczyć się będą wyniki z okrążenia przed pojawieniem się czerwonej flagi, a to oznacza kolejne podium Polaka (2 miejsce).

Do trzeciego wyścigu Kacper ruszał z pole position. Na jednym z zakrętów doszło do kontaktu z jednym z kierowców, co spowodowało że obaj wylądowali na końcu stawki. Cieszynianin ostatecznie zakończył wyścig na 25 pozycji.

Kolejna runda Italian F4 Championship odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2023 roku na torze Monza. Będziemy trzymać kciuki!